Якщо ви купуєте свій перший автомобіль, тоді у вас виникне багато питань. Іноді, навіть при покупці другої або третьої за рахунком машини автолюбитель не все ясно. Особливу увагу потрібно приділити увазі КПП: механіка або автомат. Більшість знає лише те, що механіка вимагає перемикання передач, а автомат виконує це самостійно в автоматичному режимі.

Спочатку потрібно розібратися в принципах роботи обох коробок. Також обов’язково потрібно дізнатися переваги і недоліки кожного з них окремо. Ми вирішили спростити вам життя і відповісти на всі ці питання в одній статті. Також в кінці ви ознайомитеся з висновками наших фахівців.

Механічна коробка передач

механічна коробка передач фотографіяПринцип роботи зрозумілий багатьом водій переміщує шестерні, через них крутиться елемент передається колесам машини, що дозволяє визначити найкращу спритність для двигуна. Таким чином, він буде показувати хороший ККД при конкретної скорості.После натискання зчеплення ланцюг розмикається, а двигун передає крутний момент.

Пропонуємо вам ознайомитися з самим звичайним описом того, що відбувається: важіль, розташований в салоні, дозволяє водієві поставити шестерню на необхідне місце, а після того як відпустити зчеплення ланцюг замикається з новою шестернею. Автомобілі оснащені механічною коробкою передач вважаються більш надійними в плані коробки передач. Вони дуже прості в конструкції і не вимагають електроніки для свого функціонування.

Переваги МКПП

Економія. Якщо знати всі нюанси, з МКПП можна економити бензин. Ви будете експлуатувати двигун тоді, коли спостерігається найменший рівень споживання. Також можна переводити машину на нейтралці, наприклад. Мотор в такому випадку буде працювати в холосту.

Динаміка. З механікою водій регулює оберти двигуна. Таким чином, можна знизити передачу і зробити інший крутний момент під час обгону. Також можна швидше розігнатися до необхідної швидкості. Додатково ви можете використовувати гальмування коробкою для екстрених ситуацій.

Експлуатація. Оскільки це більш простий елемент, покупка коробки або її ремонт коштуватимуть набагато дешевше ніж у випадку з використанням автоматичної коробки передач.

Досвід. Це є головним аргументом для новачків. З досвідом водіння на механічній коробці ви в будь-якому випадку зможете сісти і поїхати на різних машинах. Якщо ж постійно їздити на автоматі, тоді проблеми виникнути навіть на етапі початку руху. З механікою ви навчитеся слухати мотор і прислухатися до дивних шумів, це дозволяє виробити уважність і відповідальність.

Недоліки МКПП

автоматична коробка передач фотографіяНезручно. З механікою пересуватися по місту дуже незручно. Якщо ви потрапите в «струмінь червоного кольору», тоді рука взагалі не випустить важіль. Постійне пересування руками і ногами не дуже незручно для водія. Проежая кожен світлофор вам потрібно буде повторювати стандартний набір рухів це може вивести з себе.

Ресурс мотора і трансмісії. Новачок може змусити мотор працювати на переділі, це знизить його ресурс. Схожа ситуація може виникнути і зі зчепленням. Його можна просто спалити, оскільки за часту в початківці водії вичавлюють його постійно продумуючи свої дії. Хоча ремонт МКПП дешевше автомата, але все ж коштує грошей.

АКПП

Раніше автомобілі з такою коробкою передач поступалися механічним багато в чому. Звичайно, крім зручності у використанні. Вони мали великий витрата палива і мало передач. Таким чином сильно зменшувалася динаміка автомобіля.

Але тепер автомати сильно покращилися і перевершують механіку в багатьох пунктах. Вони не стоять на місці і все більше вдосконалюються.

Переваги АКПП

Динаміка. Преміум сегмент автомобілів з АКПП і двома зчепленнями мають підвищену динаміку для розгону. Більш класичні деталі встановлюються на більш бюджетні моделі автомобілів. Останні більше підходять для новачків. Звичайно, це перевага, але новачок не відчує цього.

Зручність. Навіть вперше сідаючи за кермо ви без проблем рушить розташовуючись під будь-яким кутом.

Більше ресурс. Водій не може сам керувати обертами двигуна, а комп’ютер пропонує щадний режим роботи, так що трансмісія і мотор характеризуються великим ресурсом експлуатації.

Хоча багато хто вважає достатнім плюсом зручність, АКПП все ж мають кілька недоліків.

недоліки АКПП

Зверніть увагу! Ми говоримо про недоліки простих автоматів, встановлених на більшості автомобілів середнього класу.

  • Автомат більш повільно розганяє машину і споживає більше палива.
  • У холодну погоду у вас не вийде завестися «з Толчак».
  • Автомобілі з автоматичною коробкою передач коштують дорожче.
  • Заміна або ремонт коштує дуже дорого.

Що вибрати: автомат чи механіка? Це звичайно особиста справа кожного новачка. Для навчання і більш точного відчуття процесів, що відбуваються з машиною краще на механіці. Звичайно, це не сильно зручно, і дуже часто дратує. Їзда навіть може перестати бути задоволення, особливо якщо пересуватися містом і зупинятися на кожному світлофорі. Але перший автомобіль, як правило, змінюється через кілька років, а ви отримаєте безцінний досвід.