Кожен раз, коли ви сідаєте за кермо, система безпеки авто готова вас захищати. Отримавши інформацію з датчиків про безпеку, система розкриває подушки.

Але бувають випадки, коли навіть в новому автомобілі піропатрони подушок не “вистрілюють» і в момент зіткнення ви і пасажири ризикуєте. Інформація, яку розкриваємо в цій статті, дозволить вам зрозуміти, коли саме повинні спрацювати подушки.

Коли точно спрацьовують подушки безпеки?

В першу чергу, уточнимо, що говоримо про випадки, коли система SRS активована і всі її складові працюють.

Датчик, встановлений в певній частині кузова, фіксує удар. Інформація передається на електронний блок керування. Він порівнює інформацію з встановленими параметрами для спрацьовування і дає команду.

Запал піропатрону по команді вибухає, наповнюючи нейлоновий мішок газом. Подушка спрацювала, прийнявши основний удар при аварії на себе, захистивши тіло і внутрішні органи людини. Всі ці дії тривають максимум 30 мілісекунд.

Головний привід для спрацювання AirBag – зіткнення з жорсткою перешкодою на швидкості від 25 км/год. При цьому кут зіткнення не перевищує 30°, тобто це лобове зіткнення з відхиленням.

Залежно від сили удару в цьому випадку можуть спрацювати фронтальні подушки торпедо, керма, колінні і бічні (вбудовані в сидіння).

При бічному ударі і перевороті автомобіля спрацьовують бічні подушки (шторки) і аірбеги сидінь.

Коли подушки можуть не спрацювати?

Бувають випадки, коли при досить сильних ударах подушки не спрацьовують. Основна причина – проблеми з системою безпеки. Про це сигналізує індикатор, позначений піктограмою «чоловічок з подушкою».

В робочому стані ця лампочка повинна загорятися на 5-7 секунд після включення запалення, тестуючи всі елементи системи і гаснути. Якщо вона світиться постійно чи блимає, або взагалі на запалюється – зверніться до професіоналів, які проведуть діагностику і вирішать питання.

Інша причина неспрацювання – банальна відсутність подушки. Це відбувається, коли недобросовісні продавці встановлюють заглушки і різного роду обманки замість того, щоб поставити нові подушки, піропатрон і відремонтувати систему ременів безпеки.

І ще кілька ймовірних причин неспрацьовування Airbag:

  • При ударі автомобіля ззаду датчики не дають команду подушкам на відкриття, так як тіла людей силою інерції відкидаються на спинки крісел. Блок керування в цьому випадку запрограмований так, що подушки не спрацьовують.
  • Коли машина перевертається, подушки теж не завжди активуються.
  • Зіткнення зі стовпом або деревом по центру капота (один із прикладів малої площі удару).
  • Якщо відбувається зіткнення тільки з верхньою частиною передка (капота) – наприклад, з кузовом вантажівки.
  • Якщо пасажир не пристебнутий ременем безпеки і в сидінні немає спеціальних датчиків присутності, SRS не фіксує присутність людини в кріслі.

Також при деяких ударах під кутом або по дотичній, коли площа контакту невелика, подушки можуть не активуватися.

В екстренному випадку система безпеки автомобіля спрацює і захистить вас. Єдина умова – потурбуйтеся про неї заздалегідь. Якщо сумніваєтеся в працездатності, побачили порушення роботи індикатора – приїжджайте в Автостейт. Проведемо діагностику, перепрошиємо блок керування, встановимо нові подушки.