Сажевий фільтр зображення

Двигуни внутрішнього згоряння в процесі роботи виробляють мікроскопічні частинки сажі. Це відбувається через неповне згоряння палива. Ці «порошинки» складаються із з’єднань вуглецю з оксидами металів, сірки та інших речовин і вони дуже шкідливі для атмосфери, рослин, тварин і людини.

Щоб зменшити потрапляння цих частинок у навколишнє середовище, після каталітичного нейтралізатора встановлюється сажевий фільтр. Його головний елемент – керамічна матриця з отворами. Потрапляючи у вхідні канали фільтру, гази з мікрочастинками проходять через пори матеріалу в вихідні канали. Застосування фільтру позбавляє нас від 99 відсотків твердих частинок.

Є також фільтри, які мають і функцію нейтралізатора. У цьому випадку фільтр розташовують за випускним колектором. Внутрішній платиновий шар вступає в реакцію з чадним газом або азотом і перетворює їх на менш небезпечні сполуки.

Сажеві фільтри застосовують і в дизельних, і в бензинових моделях. Фільтр необхідно періодично чистити. Якщо цього не робити – вихлопні гази зменшують потужність двигунів і збільшують витрати палива. Чистка фільтрів проводиться за допомогою спалювання твердих частинок при дуже високих температурах. Останні досягаються при підвищеному навантаженні на двигун або за допомогою додаткового нагріву фільтру. Для цього використовують спеціальні нагрівачі або проводять впорскування палива на такті випуску. Також фільтри можна замінювати.

Якщо вам потрібно замінити фільтр сажі, провести професійну діагностику або інші послуги з ремонту автомобіля – звертайтеся в центр кузовного ремонту «Автостейт». У нас працюють майстри з досвідом роботи від 7 років, використовуємо професійне обладнання та якісні витратні матеріали. Ціни помірні.