Партнерское соглашение bmw-daimler изображение

Між двома німецькими автовиробниками BMW і Daimler укладено відразу дві великі угоди. Перша угода – про спільну роботу над програмним забезпеченням для машин з автопілотами. Друга угода об’єднала сервіси каршерінгу (варіант загального використання автомобіля), зарядки водневих і електромобілів, парковки.

ПО для автопілотів 3 і 4 рівнів (SAE Level 3/4) дозволять пересуватися автомобілям по швидкісних трасах, паркуватися і надавати інформаційну допомогу водієві. Партнери запрошують до співпраці інші компанії, які займаються розробками в області штучного інтелекту та автомобілебудуванням.

Що стосується другої угоди – об’єднуються мобільні сервіси під брендом NOW:

  • REACH NOW – сервіс пропонує різні варіанти переміщення з однієї точки в іншу (оплата громадського транспорту, каршерінг, прокат велосипедів). Кількість нинішніх користувачів – 6,7 мільйона.
  • CHARGE NOW – завдяки службі можна швидко знаходити установки для зарядки автомобілів і завчасно їх оплачувати. Управляти стотисячною «армією заправок» в 25 країнах буде корпорація Digital Charging Solutions GmbH.
  • FREE NOW – один з кращих ride-hailing сервісів Європи і Америки. Зараз вже обслуговується більше 20-ти мільйонів клієнтів і понад 250 тисяч водіїв. З його допомогою зручно замовляти таксі, приватних водіїв і електронні скутери.
  • PARK NOW – сервіс створений для комфортної парковки (вибір і резервування парко-місця, відстеження часу стоянки, надання пільгових в’їздів на загальнодоступні автостоянки, безготівкова оплата послуг). В даний момент сервісом користуються більше 30 мільйонів людей з 1100 населених пунктів.
  • SHARE NOW – платформа, яка встановлюється на смартфон. Безпосередньо з вашого девайсу можна оплатити послуги каршерінгу і вибирати авто в оренду. На даний момент автопарк налічує понад 20 тисяч автомобілів і послугами сервісу користуються понад 4 мільйони клієнтів.

Команди BMW і Daimler завдяки злиттю планують розширити ринок збуту послуг і доповнити парк новими марками авто.