У світлі практично постійного підвищення цін на бензин, економія палива пересувається на більш високе місце. Багато автолюбителів вигадують свої способи для здійснення задуманого. Ми ж зібрали кілька головних порад, які дозволять зберегти ваші фінанси. Ви зможете зменшити споживання палива на 15-60% відсотків, тільки прислухавшись до всіх наших порад. Дані цифри тільки приблизні, спеціальні лабораторні працівники не займалася підрахунками, але все більш ніж реально. Швидше за все, вас здивує обсяг в порожню витраченого бензину.

Перевірте сервіс

Велика витрата палива машини може бути результатом безлічі поломок. Щоб усунути можливі поломки потрібно регулярно відвідувати сервіс, і перевіряти справність вашої машини. Зверніть увагу! Всі поради з цієї статті стосуються лише робочих машин без вищевказаних проблем.

Зниження Сх

Коефіцієнт аеродинамічного опору залежить від ергономічність автомобіля. Скажімо просто: якщо ваша машина більше схожа на шматок мила – цей показник менше.

Як же вирішити проблему підвищеного показника цього коефіцієнта? Обстукувати гострі вугілля або підрівняти все кувалдою? Звичайно, до такого доводити не потрібно, але деякі прості дії зможуть істотно вплинути. Щоб було зрозуміліше надаємо вам список, яким чином елементи машини впливають на збільшення Сх:

  • багажник на даху – 10%
  • відкриті вікна – 5%
  • відкритий люк – 3%
  • антена– 2%
  • дефлектор– 3%

Якщо ви дуже рідко використовуєте багажник на даху, тоді ніщо не змінитися, якщо зняти його взагалі. Для чого ж майже кожен третій встановлює на свою машину дефлектор, званий в народі «мухобойкой», залишається загадкою.

Зниження маси машини

Ця порада напевно навіть не потрібно роз’яснювати: чим менше маса – тим менше витрата палива. Краще позбутися всіх не потрібних речей. Якщо ваша дитина вже давно не їздить в спеціальному дитячому кріслі, або ж ви постійно возите з собою зимову гуму, тоді краще позбавити від всего.Отдельно поговоримо про додаткову шумоізоляції. Вона збільшує масу автомобіля на 55- 95 кг. Витрата палива в такому випадку може збільшитися на 0,4-0,7 л. Таким чином, оплата за шумоізоляція не буде одноразовою, ви будете оплачувати її весь час експлуатації. Рада з відмовою від запаски у нас не актуальний, наші дороги не можуть гарантувати нормального пересування. Його можна використовувати, якщо у вашій країні проживання з якістю доріг не проблем. Відзначимо, що в таких країнах сьогодні виробники навіть не комплектують автомобілі запасками.

Стиль керування

Німецька рада безпеки руху стверджує, що після перегляду свого стилю водіння водій зможе заощадити близько 25% палива.

Найекономнішим стилем водіння є той, складовими якого називають: хороший вибір швидкості, плавні гальмування і розгони. Додатково потрібно враховувати дорожню обстановку і роботи світлофорів. Чим менше ви використовуєте гальмо, тим менше буде витрачено палива.

Вибирайте правильний час для поїздки

Стояти в пробці дуже затратно для витрати палива. Краще виїхати раніше, а той час, який у вас залишиться витратити на якесь важливе завдання. Також краще не їздити в центр міста в будні без гострої необхідності.

Вибір розумного маршруту

Сьогодні на ринку гаджетів для автомобілів є дуже багато навігаторів від різних виробників. Багато з них мають одну корисну додаткову функцію – сповіщення про пробки. Це може врятувати не тільки кілька годин вашого життя, але і літри бензину.

Крейсерська швидкість для траси

Ця швидкість характеризується мінімальною витратою палива мінімальний. Її можна досягти, пересуваючись на останній передачі з частотою обертів 2-2,5 тис. Об / хв. Вона залежить про потужності автомобіля. Якщо перевищити її ваше паливо буде буквально литися. Наприклад, якщо ВАЗ 2105 буде їхати зі швидкістю 80 км / год, тоді буде використовуватися 7 л на 100 км. Якщо ж ви розженете його до показника на спідометрі 100 км / год – ваш бензобак буде беднеть зі швидкістю 11 л на 100 км. Як правило, крейсерська швидкість вказується в сервісній книжці машини, перевірте.

Правильний вибір передачі

Витрата палива буде мінімальний, якщо тахометр показує 2-2,5 тис. Об / хв. Підбирайте передачу таким чином, щоб автомобіль пересувався саме на таких оборотах.

Сучасні машини мають підказники, які повідомляють про необхідність перемикання на іншу передачу, як вниз, так і вгору. Звичайно, якщо ви їздите на автоматі, тоді цей спосіб для вас не актуальне, машина все робить сама за замовчуванням.

Гума

Різниця витрати палива в залежності від використання різних шин досягає 0,5 л на 100 км. Це досить високий показник, чи не так?

У виборі шин звертайте увагу на зазначені виробником дані, але більше довіряйте реальних тестів, які часто проводять відомі авто-видання.

Не використовуйте колеса з великим радіусом

З колесами радіусу R16 замість R14 машина, звичайно, виглядає набагато крутіше. Але за це потрібно платити збільшенням витрати палива. Достовірні дані про те, як саме виростає цей важливий показник в інтернеті дуже складно знайти. Але в народі кажуть, що лише 1 см радіусу додасть 1 л на кожні 100 км.

Тиск у шинах

Перекачувати шини для збільшення шин не варто, оскільки цін аза це буде висока. Краще накачуйте шини до показника верхньої планки, яку пропонує виробник. Якщо ви знизите тиск 2,0 кг / кв. см до 1,5 кг / кв. см витрата збільшитися тільки на 3%.

Опалювальний гараж

У зимовий час розігрів машини займає багато часу. Поки автомобіль гріється, дорогоцінний бензин марно випаровується. Якщо ваш автомобіль буде знаходитися в опалювальному гаражі, дана проблема може вас оминути.

Дисконтна карта

Оформлення дисконтної карти на заправці займає не більше 5 хвилин, звичайно, якщо працівник тямущий і це не його перше оформлення подібного документа. Ви зможете економити 3% під час кожної заправки. Звичайно цифра не точна, все залежить від того, на який саме заправці ви заправляєтеся і яка саме дисконтна карта у вас на руках. Більшість великих мереж можуть надати дану послугу.

Як не потрібно робити

вимикати електроприлади

У разі, якщо в спеку вимкнути кондиціонер, витрата знизитися приблизно на 2 л / 100 км. Відкриті вікна вплинуть на коефіцієнт аеродинамічного опору, чого також потрібно уникати. Схожі результати може дати вимкнені фари, музика і підігрів сидінь. Але цей спосіб не можна назвати вдалим, оскільки таким чином страждає ваш комфорт і комфорт ваших пасажирів.

Аеротінь великої фури

Кажуть, що примостившись біля великої фури на трасі можна заощадити близько 3% бензину. Це вважається реальним через те що велика машина формує аеротень. Але в такому разі, ваш салон заповниться вихлопами і це не буде хорошим рішенням. Водій фури швидше за все також не буде довго терпіти зайця у себе на хвості. Це вплине і на дотримання правила, яке говорить про достатню дистанції між транспортними засобами.

Присадки для двигуна

Йдеться про рідинах обіцяють економію палива, які заливають в бак або картер. Головне в даному способі, що жодне авторитетне автомобільне видавництво не виявило значимої результативності в економії.

Їзда на нейтральній передачі

На нейтрально передачі можна котитися з гірки або доїжджати до світлофора по інерції. Здається, що двигун перестане гальмувати машину, і буде суттєва економія. Але на жаль, доведено, що у такий спосіб досягти економії палива не можна. Також він небезпечний, оскільки в важливий момент ви не зможете відреагувати.

Електромобіль або гібрид

Деякі країни надають великі пільги електромобілів, наприклад в Японії власники отримують податкове послаблення. Відзначимо, що в Лондоні таким автомобілям і зовсім виділили безкоштовні місця для паркування. У Норвегії електрокари взагалі їздять по своїй смузі.

Всі хто вибрав гібрид або електрокар безумовно роблять повітря чистіше. Але лише для економії грошей ця покупка не буде ефективною. У США з’явилися дослідження, які свідчать що такого типу автомобіля окупають себе тільки з 90 000 кілометра пробігу.