Система нічного бачення допомагає водієві відчувати себе впевнено на дорозі в темну пору доби. А пішоходів, велосипедистів та інших учасників руху відчувати себе безпечніше, пересуваючись вночі і в погану погоду. Вперше системи нічного бачення з’явилися в 2000 році на автомобілях американського Cadillac DeVille, а потім в європейських Mercedes S-класу W221.

Системи нічного бачення зображення

Всі системи нічного бачення об’єднує назву Automotive Night Vision. Цей термін відокремлює їх від подібної спеціалізованої військової техніки. Розрізняють два види автомобільних систем – активна і пасивна. У пасивних є тільки інфрачервона камера, яка дозволяє визначати контрастні об’єкти, наприклад, люди і тварини на проїжджій частині.

У складі активної системи є джерело інфрачервоного випромінювання. Він підсвічує об’єкти на дорозі, які знаходяться на відстані до 200 метрів. Дані передаються в окремий блок, інформація аналізується і видається водієві у вигляді картинки з високою роздільною здатністю.

Одна з кращих систем нічного бачення – Mercedes Night Vision Assist Plus . Вона складається з активних камер в фарах основного світла і додаткової під лобовим склом. Інфрачервоні камери використовуються для формування зображення, яке після обробки обчислювальним блоком виводиться на екран перед очима водія.

Камера, яка знаходиться під лобовим склом визначає час доби і виявляє інші автомобілі. Спеціальний алгоритм системи розпізнає пішоходів на проїжджій частині. Він попереджає і водія і людини на дорозі короткими світловими сигналами. Система спрацьовує, коли автомобіль знаходиться на відстані до вісімдесяти метрів.

Подібним чином працює технологія BMW Dynamic Light Spot . Відмінність полягає в тому, що німецькі марки ще й розпізнають предмети, що рухаються на узбіччі. Живий організм, який закарбований системою бачення, теж підсвічується іншим кольором (жовтим) за допомогою окремого світлового променя.

Якщо вам цікаві найсучасніші розробки в області авто-світлотехніки читайте нашу статтю.