За допомогою 3D-друку можна отримувати складні деталі з акрилу, гіпсу, дерев’яного волокна, гідрогелю, бетону та інших матеріалів. Інженери Volkswagen застосували цю технологію для створення легких і міцних гальмівних супортів, застосувавши титан.

Для створення 8-поршневого моноблока знадобилося близько 40 годин. Завдяки легкості титанового порошку, який використовували для друку, отримали деталь вагою 2,9 кг – це в 2 рази менше аналогічної алюмінієвої. Після друку супорт піддавали термічній і хімічній обробкам для гарантованої стійкості до деформування. Компанія-виробник провела серйозне тестування виробу, знявши весь процес на відео.

Раніше технологію 3D-друку з титану продемонструвала компанія HRE Wheels, роздрукувавши автомобільні диски. Для створення HRE3D + (так назвали модель) використовували два принтери з технологією електронно-променевої плавки. Завдяки титановому порошку, який розплавляється у вакуумній камері, деталі не потребують подальшої термічної обробки. А міцність таких виробів така ж як у кованих.