Як повідомляє міністр інфраструктури нашої країни Володимир Омелян, за дванадцять наступних років на території України буде побудовано 10 автомагістралей. Вони будуть створюватися за допомогою приватних інвесторів. Умови концесії є сьогодні найкращим варіантом, як стверджує керівництво міністерства. Повинно з’явитися 10 автобанів, що з’єднують всю країну. Планується доповнити трасу Одеса – Ренні до Греції і створити Київ – Біла Церква, Львів – Краковець.

Також відзначимо, раніше стверджувалося, що Міністерство інфраструктури вважає цілком реальним виходом, передачу ЖД вокзалів в концесію. Але така передача швидше буде не масової, можливо спочатку зміна торкнеться тільки декількох об’єктів. Як стверджує Омелян, керівництво знає, що вокзалами сьогодні керують погано, але конкретний власник може з легкістю змінити цю тенденцію. Таким способом можна отримати максимальний позитивний ефект.

Схожа ситуація спостерігається і з портами, які ще знаходяться в активі країни. Тут дуже важливо дотримуватися прозорої концесії. Ефективний власник може взяти об’єкт на період 25 або 49 років, що буде генерувати прибуток для бюджету. Відзначимо, що все-таки вони залишаться в тій же власності.