Купівля машини, особливо що була у вжитку, — складне завдання. Передбачає необхідність ретельної перевірки внутрішнього і зовнішнього технічного стану транспортного засобу, виконання ряду формальностей.

Як підготуватися до покупки автомобіля з пробігом і на які недоліки можна закрити очі, читайте в статті.

Зовнішній вигляд старого авто

Фото Выбор подержанного авто

При покупці старої машини в першу чергу покупець звертає увагу на зовнішній вигляд, фарбування і кузовні роботи.

Не виключено, що у старого авто є рижики на кузові і тріщини на лобовому склі. Але ідеальне лакофарбове покриття для старого автомобіля більш підозріле, ніж дефекти.

Вирішивши купити машину на вторинному ринку, зверніть увагу на зовнішні елементи:

 • Кузов. Тут важливо загальне враження — з першого погляду буде видно багато пошкоджень (вм’ятини, відмінності у відтінках фарби і т.д.).
 • Зазори. Нові та старі елементи автомобіля добре підходять один одному. Якщо зазори між частинами кузова, бампером, фарами та іншими частинами машини різні і нерівні, можливо, автомобіль був в аварії.
 • Іржа. Кожна точка іржі — це потенційні витрати. Огляньте пороги, шасі, низ дверей, підлогу багажника і колісні арки — це поширені джерела корозії. В автомобілях віком 15-20 років усунення сильної іржі невигідно, інколи перевищує вартість машини.
 • Скло — перевірте, чи немає подряпин і відколів. Лобове скло особливо вразливе. Маркування на вікнах підкаже, чи всі вони одного року, чи не замінялися.
 • Фари. Нерівно встановлені — звичайне явище після аварії. Перевірте, щоб вони не були тьмяними, не перегоріли.
 • Шини. Нерівномірно зношені шини — сигнал того, що недоліки у геометрії. Причина — не налаштоване сходження, а також некомпетентний післяаварійний ремонт.
 • Диски. В першу чергу варто перевірити на наявність тріщин. Друге — чи не замінені вони на гірші, у порівнянні з фото в оголошенні.
 • Двері. Повинні м’яко закриватися і плавно працювати.
 • Замки. Переконайтеся, що замок працює на всіх дверях, в тому числі в багажнику.

Зазвичай дрібні недоліки — це недорогий ремонт. Але усунення складних дефектів в майбутньому потягне значні витрати.

Внутрішній стан машини (салон)

Фото Потертый руль в салоне авто с пробегом

Якщо зовнішній вигляд автомобіля не викликає серйозних заперечень, заходьте всередину.

У машинах з пробігом 300-400 тисяч кілометрів заводські матеріали рідко витримують випробування часом та інтенсивною експлуатацією.

Стан сидінь, керма, накладок педалей і ручок перемикання передач — автомобіль з великим пробігом повинен мати видимі ознаки зносу цих елементів.

Зверніть увагу на:

 • Кермо. Якщо колір відрізняється від решти салону, – його замінили. Причина, наприклад, відкриття подушок безпеки.
 • Магнітола. Перевірте, чи всі динаміки працюють.
 • Звуковий сигнал. Перевірте на наявність поломки.
 • Управління сидінням. Цей механізм часто ламається.
 • Вікна. Піднімайте і опускайте всі вікна вниз. Деренчання — ознака зносу.
 • Вентиляційні отвори. Неприємний запах з вентиляційних отворів вказує на зношений повітряний фільтр салону або несправність кондиціонера.
 • Кондиціонер. Якщо салон автомобіля не охолоне ні на градус Цельсія за кілька хвилин, кондиціонер зламаний. Робоча система кондиціонування охолоджує салон на десяток градусів за 15 хвилин.
 • Підсвітка. Перевірте не тільки підсвічування ззовні, а й приладову панель, кнопки, двері, салон і багажник.
 • Індикатори. Вони повинні вимикатися в правильному порядку. Якщо ні, можливо “глючать”.
 • Волога. Надмірна вологість всередині означає, що кузов автомобіля протікає. Перевірте також, що діється під килимками.
 • Двірники та дзеркала. Пошкоджений механізм завадить правильно їх використовувати.
 • Обігрів заднього скла. Неможливість включити обігрів заднього скла ускладнює поїздки взимку та восени.

Важливо! Перевірте роботу кожної системи в автомобілі, і найпростішої теж. Навіть якщо вона не знадобиться, ви можете скористатися отриманою інформацією, щоб знизити ціну.

Що робити, якщо салон не вражає? Сьогодні існують різні способи його “освіжити”. На вторинному ринку знайдете відсутні елементи в хорошому стані. Можливості перетяжки і поновлення теж величезні.

Іноді буває досить очистити і відполірувати пластик в салоні. Якщо ж замінити оббивку крісел, торпедо, стелі і стійок – автомобіль матиме вигляд нового.

Технічна перевірка важлива

Фото Предпродажная проверка старой машиныПро те, чи варто купувати машину, вам скажуть в спеціалізованому сервісному центрі. Це може бути і знайомий, який добре розбирається в автомобілях, але враховуйте, що для повноцінного огляду потрібна яма, професійний стенд.

Ви таким чином перевірите і зовнішній стан, і роботу основних систем. Зможете відсіяти старі автомобілі, які не заслуговують на увагу.

Якщо обраний автомобіль відповідає очікуванням, без сумніву вирушайте на тест-драйв. Там перевірите працездатність електроніки, побачите можливості двигуна. Будь-які сторонні звуки і затримки відгуку на команду повинні викликати занепокоєння. Вимагайте роз’яснень у продавця.

Купівля вживаного автомобіля часто стає мукою. Ви метаєтеся між низькою ціною, ідеальною моделлю в сенсі комфорту і робочим станом головних систем автомобіля.  Та, сподіваємося, корисні поради від майстрів стали в нагоді, і ви вже розумієте, на яких дрібницях не варто акцентувати увагу, при покупці старої машини. Бажаємо вдалого вибору і запрошуємо на діагностику!