На форумі Airbag 2018 у Німеччині, компанія ZF представила зовнішню подушку безпеки для автомобілів. У разі зіткнення, вона повинна пом’якшувати бічні удари.

Фото зовнішня подушка безпеки

Компанія-розробник стверджує, що система повинна захищати всю конструкцію кузова, запобігаючи її від перекосів і виникнення вм’ятин. Вистрілює подушка протягом 10-12 мілісекунд – це приблизно за стільки ж, скільки і подушка на кермі. Фахівці компанії після тестування системи заявляють, що травматизм пасажирів зменшується на 40 відсотків.

А ще зовнішні подушки повинні економити кошти власників авто – захищають від пошкоджень центральної стійки, ремонт якої стоїть дуже дорого. Компанія-творець пропонує також в автомобілях, де будуть використовуватися подушки, встановлювати камери зовнішнього спостереження, радари і лідари (оптичні системи, які завдяки поглинанню та розсіюванню світла передають інформацію про віддалених об’єктах). Зовнішнє спостереження навколо машини на 360 градусів зробить роботу системи захисту максимально ефективною.

Ось тільки з впровадженням систем в масове виробництво поки не складається – існують кілька перешкод. Перше – повинні змінитися габарити автомобіля (збільшитися). І другий аспект, який треба враховувати при виробництві Мішин з такими подушками – це збільшення ваги за рахунок зміненої конструкції зовнішньої обшивки автомобіля. А виробники, навпаки, борються за зниження ваги. Більше про інновації в автомобілях читайте в нашому матеріалі.