Реакція на дизельні двигуни після скандалу «Дізельгейт» в Європі триває. Після того, як в німецькому суді винесено рішення про те, що кожне місто має право заборонити використання дизельних автомобілів, а також після закликів заборонити нові ДВС-автомобілі до 2030 року, автовиробники почали рішуче діяти.

Так, представники Honda оголосили про припинення продажів дизельних автомобілів в Європі з 2021 року. У планах компанії перейти на гібридні і повністю електричні моделі до 2025 року.

Раніше в компанії планували тільки знизити продаж авто з ДВС. Але популярність екологічних машин, введення обмежень і громадська думка трохи змінили тактику. Щоб не знижувати кількість виробленої продукції і відповідати нормам, компанії змушені зменшувати або зовсім відмовлятися від самих «ходових» моделей з ДВС.

Крім Honda, заяви про відмову від двигунів, які негативно впливають на навколишнє середовище, зробили і інші виробники автомобілів: Daimler (Mercedes-Benz), Volkswagen, Volvo. Toyota теж вирішила відмовитися від дизельних автомобілів для європейського ринку в минулому році і замість цього зосередила увагу на гібридах. Представники Porsche в минулому році також оголосили, що більше не будуть пропонувати дизельні автомобілі, хоча виробництво машин зі звичайними газовими двигунами триває.