Подушки безпеки рятують в критичних умовах на дорозі.

За статистикою, більше 30% людей вижили після важких аварій завдяки саме цьому пристосуванню.

Але як у будь-якого пристрою, у подушок є свої мінуси.

Безперечно, у системи безпеки більше переваг.

  • По-перше, AirBag спрацьовують автоматично і не вимагають втручання людини в небезпечній ситуації.
  • По-друге, моментальне розкриття не залежить від реакції водія. Датчики в частки секунди реагують на удар (а в деяких моделях і до моменту зіткнення) і система електронного керування дає команду на спрацювання.
  • По-третє, подушки не змінюють обсяг салону, вони складені дуже щільно і абсолютно непомітні.
  • Четвертий плюс – система керування подушками безпеки працює таким чином, що при ДТП відкриваються тільки ті подушки, які реально потрібні. Тобто, якщо на передньому пасажирському або задніх сидіннях людей немає – AirBag не відкриваються.

І ще один позитивний момент – якщо ви купили новий автомобіль або він випущений після 1995 року – система не вимагає обслуговування. У старих машин виробник рекомендує перевіряти систему на спрацьовування після 10-15 років експлуатації.

Тепер поговоримо про недоліки подушок безпеки.

До мінусів подушок безпеки відносяться:

  • Високий рівень шуму при спрацьовуванні. Хоча цей показник не можна порівнювати з тією користю, яку дарує пристрій, захищаючи від каліцтва та смерті.
  • Самовільне спрацьовування. Може трапитися через надзвичайно різкий поштовх. Це може відбуватися, коли на швидкості авто випадково потрапляє в глибоку яму або колесо наїжджає на бордюр. Також AirBag може розкритися, якщо людина без досвіду намагається перевірити фізичну наявність подушки в б/в авто за допомогою різних приладів. Краще довіряти подібну діагностику професіоналам (наприклад, майстрам Автостейт).
  • Висока швидкість розкриття. При непристебнутому ремені безпеки в момент аварії ось що відбувається: авто різко гальмує, а людина за інерцією продовжує рухатися вперед. Подушка зі швидкістю розкриття 200-300 км/год завдає удар по обличчю і грудній клітці. Небезпечно возити дитину до 12 років без крісла. Відомі випадки, коли при розкритті подушки діти отримували серйозні травми і навіть були аварії зі смертельними наслідками. У сучасних моделях є можливість відключати AirBag, якщо на сидінні фіксується дитяче крісло.

Є ще один випадок, коли висока швидкість розкриття подушки може стати причиною серйозної травми водія. Це відбувається, коли власник замовляє тюнінг автомобіля: фахівець СТО наближає кермо на відстань менше 25 см або змінює кут нахилу керма.

Бажаємо, щоб ви не дізналися на власній практиці про мінуси подушок безпеки. Якщо ви купили авто з пробігом і не впевнені в справності системи безпеки – запрошуємо на професійну діагностику, прошивку SRS AirBag, а також на відновлення всієї системи.