Подушки безпеки, які щодня рятують тисячі життів, в деяких випадках можуть принести більше шкоди, ніж користі. У більшості автомобілів є можливість відключити одну з AirBag – пасажирську переднього сидіння.

В яких випадках відключають подушку безпеки?

Фото Відключення подушки безпеки - кріплення дитячого крісла

Дитина в машині. Якщо ви берете малюка в авто і бажаєте, щоб він завжди був під наглядом – його можна перевозити його на передньому сидінні. При цьому обов’язково потрібно відключити подушку безпеки, яка, відкриваючись на швидкості до 300 км / год, травмує дитину.

Для дітей до 3 років існують люльки з 3-х точковими кріпленнями – ISOFIX або Latch. ISOFIX – стандарт кріплення, встановлений міжнародним інститутом по стандартизації ISO. Крісло фіксується на жорстких кронштейнах та з упором в підлогу, або з кріпленням за спинкою крісла. В базових комплектаціях багатьох автомобілів її встановлюють з 2006 року.

Фото Відключення подушки безпеки - кріплення дитячого крісла

Щоб система фіксації крісла виконувала свою функцію на 100%, вага дитини не має перевищувати 15-17 кг. ISOFIX зручна тим, що люлька легко від’єднується від кріплення і, якщо малюк спить, його можна тихо зняти і перенести.

В американських автомобілях використовується Latch – аналог, що відрізняється конструкцією. Для фіксації в кріпленні використовуються м’які ремені з карабінами замість кронштейнів.

Люди з захворюванням суглобів та люди похилого віку. Зіткнення на швидкості для цієї групи пасажирів може закінчитися плачевно. Слабке здоров’я і слабкі кістки чутливі до ударів, а тим більше до таких різких, як постріл подушки за лічені мілісекунди.

Вагітні. Звичайно, ризикувати здоров’ям майбутнього малюка і мами не варто, але що, як можливості посадити вагітну на заднє сидіння немає (наприклад, в 2-місному автомобілі)? Тоді відключайте AirBag, щоб не підставляти під удар здоров’я і дитини, і жінки.

Як відключити подушку безпеки на різних моделях авто?

Не у всіх моделях авто є можливість деактивувати подушку безпеки, вбудовану в торпедо. Дізнатися, чи є можливість її відключити, можна з інструкції по експлуатації або на внутрішній стороні сонцезахисного дашка над кріслом пасажира біля водія.

Фото Відключення подушки безпеки - замок в бардачку  Фото Відключення подушки безпеки - замок зі сторони дверей

У різних марках і моделях авто подушка відключається по-різному. Наведемо найбільш поширені варіанти відключення:

  • ручний перемикач або тумблер на передній панелі поруч з “бардачком” (праворуч або ліворуч);
  • перемикач на торці дверей пасажира або всередині «бардачка»;
  • замок-перемикач з боку пасажирського сидіння, використовується ключ від автомобіля;
  • відключення з бортового комп’ютера через спеціальне меню (в найсучасніших моделях);
  • автоматична система, що розпізнає наявність дитячого автокрісла (деякі моделі Mercedes і Opel), при цьому використовується спеціальне дитяче автокрісло з передавачем;
  • вбудована система дезактивації – спрацьовує, якщо в кріслі знаходиться людина, з масою тіла меншою запрограмованого в системі безпеки.

А в деяких моделях відключення AirBag взагалі не передбачено виробником. Тому, перш ніж встановлювати крісло дитини на переднє сидіння або садити туди літніх людей – подумайте про їх безпеку.

І пам’ятайте, що, якщо у вашій машині подушки деактивуються легко, це не значить, що вони мають бути відключені постійно. Навіть незважаючи на сигнальну лампочку, яка показує, що подушка відключена, ви можете забути її включити знову і ризикувати на дорозі.

Якщо у вас є питання про подушки безпеки, діагностику або налаштування системи безпеки в цілому, телефонуйте:


Ми знаходимося: вул. Фанерна 4, біля “Комфорт Таун”.